Uudised

Linapäev Vormsi talumuuseumis 28. september mahtrait


16.09.2023 meie kooli 9. klassi õpilased Emma, Nikita, Anastasia ja Kristina võtsid osa Vormsi saare talumuuseumi linapäevast. Selle saare ajalugu on imeline ja loodus võlub: kadakad, pilliroopõllud ja niidud, rändrahnud ja lahed. Ümberringi valitses vaikus ja rahu.

Meid tervitas tõeline suveilm ja imelised inimesed.

Koolituse käigus õppisime, kuidas linu töödeldakse, et saada sellest kiud, ja seejärel, kuidas sellest kiust niit teha. Linu kõmmutati, pesti, leotati ja kammiti. Karm taim muutus pehmeks kiuduks, millest sai niite keerata ja kangast kududa.

Projekti juhendaja Margit Pensa rääkis ja õpetas meid kõigis nendes protsessides. Linu kammimine ja sellest hiljem ketramine oli väga huvitav! See osutus üsna keeruliseks, kuid kaasahaaravaks!

Täname meie rühma kõiki osalejaid ja selle projekti korraldajaid, Margit Pensat ja Tatjana Sääst."

16.09.2023 meie kooli 9. klassi õpilased Emma, Nikita, Anastasia ja Kristina võtsid osa Vormsi saare talumuuseumi linapäevast. Selle saare ajalugu on imeline ja loodus võlub: kadakad, pilliroopõllud ja niidud, rändrahnud ja lahed. Ümberringi valitses vaikus ja rahu.

Meid tervitas tõeline suveilm ja imelised inimesed.

Koolituse käigus õppisime, kuidas linu töödeldakse, et saada sellest kiud, ja seejärel, kuidas sellest kiust niit teha. Linu kõmmutati, pesti, leotati ja kammiti. Karm taim muutus pehmeks kiuduks, millest sai niite keerata ja kangast kududa.

Projekti juhendaja Margit Pensa rääkis ja õpetas meid kõigis nendes protsessides. Linu kammimine ja sellest hiljem ketramine oli väga huvitav! See osutus üsna keeruliseks, kuid kaasahaaravaks!

Täname meie rühma kõiki osalejaid ja selle projekti korraldajaid, Margit Pensat ja Tatjana Sääst."