Uudised

Projekt "Liikuma kutsuv kool" 17. veebruar jelena.demjantsuk


Eesti ja kogu maailma lapsed ei liigu piisavalt. Uuringud näitavad, et vähesel liikumisel ja liigsel istumisel on negatiivne mõju õpilaste tervisele ja heaolule, õpitulemustele ja koolirõõmule. Seetõttu Mahtra Põhikool liitus Tartu Ülikooli liikumislabori projektiga „Liikuma Kutsuv Kool“, et iga koolipäev pakuks liikumisrõõmu nii õpilastele kui õpetajatele. Selle õppeaasta alguses juba tegime suure sammu edasi ning liitusime Tallinna linna projektiga „Sport kooli!“, mis on suunatud 7-8-aastastele õpilastele, kes osalevad lisaks kooli kehalise kasvatuse tundidele täiendavalt liikumisharrastuse tundides programmi raames. Koostöös spordiklubide ja kvalifitseeritud treeneritega tutvustatakse 1. klassi õpilastele erinevate spordialade põhitõdesid läbi liikumisalaste tegevuste, mis neid köidavad: erinevate spordialade tutvustused, liikumismängud jne. Projekti raames ei keskenduta ainult ühele spordialale, vaid tutvustatakse mitmeid erinevaid spordialasid, sest ainult nii leiab laps endale sobivaima liikumisala. 

Koolitiimi kuuluvad:

1. Nastasia Klimenko projektikoordinaator

2. Margarita Müürsepp

3. Aleksandra Jakovtsenko

4. Anna Nesretdinova

5. Inna Ermel

6. Natalja Zagorskaja

Eesti ja kogu maailma lapsed ei liigu piisavalt. Uuringud näitavad, et vähesel liikumisel ja liigsel istumisel on negatiivne mõju õpilaste tervisele ja heaolule, õpitulemustele ja koolirõõmule. Seetõttu Mahtra Põhikool liitus Tartu Ülikooli liikumislabori projektiga „Liikuma Kutsuv Kool“, et iga koolipäev pakuks liikumisrõõmu nii õpilastele kui õpetajatele. Selle õppeaasta alguses juba tegime suure sammu edasi ning liitusime Tallinna linna projektiga „Sport kooli!“, mis on suunatud 7-8-aastastele õpilastele, kes osalevad lisaks kooli kehalise kasvatuse tundidele täiendavalt liikumisharrastuse tundides programmi raames. Koostöös spordiklubide ja kvalifitseeritud treeneritega tutvustatakse 1. klassi õpilastele erinevate spordialade põhitõdesid läbi liikumisalaste tegevuste, mis neid köidavad: erinevate spordialade tutvustused, liikumismängud jne.

Projekti raames ei keskenduta ainult ühele spordialale, vaid tutvustatakse mitmeid erinevaid spordialasid, sest ainult nii leiab laps endale sobivaima liikumisala. 

Koolitiimi kuuluvad:

1. Nastasia Klimenko projektikoordinaator

2. Margarita Müürsepp

3. Aleksandra Jakovtsenko

4. Anna Nesretdinova

5. Inna Ermel

6. Natalja Zagorskaja